Макс Поляков та Firefly Aerospace

Максим Поляков поставив перед собою мету втілити ідею досяжності космосу для приватних компаній. Його команда виробляє найбільш недорогі за вартістю ракети-носії в легкій категорії. Провадяться тестування ракетного двигуна нового типу.

Частина дороги приватних компаній до космосу вже пройдена

По информации http://uprom.info/news/space/ukrayinets-maksim-polyakov-ta-firefly-aerospace-vzhe-proyshli-polovinu-shlyahu-do-privatnogo-kosmosu/ залежність космічної індустрії від державних замовлень робить цю галузь досить неповороткою. Участь у космічних програмах приватних компаній показала, що вона може розвиватися абсолютно іншим чином. Одна з таких компаній Firefly Aerospace Максима Полякова. Вона усього за декілька років налагодила виробництво власної ракети. Після серії регулярних випробувань, запуск першої ракети планується на кінець цього року. До 2021 року компанія планує і вже підготувала виробничі потужності для щорічного випуску двох своїх ракет-носіїв.

Компанія розробила два основні продукти: ракетний двигун Lidhtning і базову ракету Альфа. Ракета зможе виносити на орбіту близько тонни вантажу. Розробляється також ракетоносій під назвою Бета, який транспортуватиме вантаж вагою до чотирьох тонн.

Виробничі потужності і головний офіс компанії розташовуються в Америці в штаті Техас у місті Сидар Парк. У цьому ж штаті у місті у місті Бригс компанія Максима Полякова має власний випробувальний полігон. Максим Поляков відкрив інженерний центр в Україні у місті Дніпро.

Сучасний ринок ракетобудування

До теперішнього часу ракети, що виносили супутники на орбіту, робили великими і потужними, щоб зменшити ціну доставки вантажів за рахунок їх великої кількості. В той же час самі вантажі і супутники ставали все більш мініатюрними. Через це невеликі супутники чекали своєї черги, щоб потрапити на орбіту, тривалий час.

З’явився запит на невеликі і недорогі ракетоносії. Цю нішу готові заповнити приватні компанії. Компанія Firefly Aerospace успішно конкурує з іншими виробниками легких ракет за рахунок зниження собівартості виробництва і низької ціни запуску для клієнтів.

Перспективи розвитку Firefly Aerospace

Компанією вже підписані договори з Управлінням прогресивних досліджувальних розробок Міністерства оборони США і контракти з американським урядом. Але Максим Поляков підкреслив, що Firefly Aerospace працюватиме переважно з приватним бізнесом. Він заявив, що для замовника важлива не лише низька ціна доставки супутника на орбіту, але й надійність успіху цієї операції. Отримання сертифікації компанії у військово-повітряних силах США є гарантією надійності.

Для успішного розвитку проекту потрібні не менше чотирьох запусків щороку. Зараз з Firefly Aerospace уклала замовлення компанія SSTL на шість запусків ракет у рік, і планує не зупинятися на цьому. Враховуючи затребуваність такої послуги, компанія Максима Полякова неодмінно досягне успіху.

Новий стартовий майданчик

У рамках співпраці Firefly Aerospace з американськими військово-повітряними силами, компанія отримала у своє розпорядження стартовий майданчик Каліфорнійської військово-повітряної бази. Він буде підготовлений до старту першої ракети-носія і надалі стане використовуватися для щомісячних запусків ракет.

Президент України відвідав дослідницький центр Максима Полякова у Дніпрі

Після відкриття дослідницького центру у Дніпрі його відвідав Петро Порошенко. Центр став першою резиденцією компанії за кордоном Америки. Тут працює майже половина від загальної кількості співробітників компанії Firefly Aerospace. Окрім наукових досліджень тут займатимуться розробкою і виробництвом деталей ракет та стартових установок. З цією метою в центрі встановлений найбільший 3D-принтер в нашій країні.

Нове бачення шляху освоєння космосу буде вигіднішим і відкриє можливості у космічній індустрії для нових учасників. Компанія Максима Полякова одна з них. Вона обов’язково увійде в літопис Нового Космосу.

Рекомендуем почитать

5 stars - based on 250 reviews